Výsledky víkendových utkání 30.-31.3.2019 (vloženo: 27.3.2019 19:36)

První jarní kolo...

OP muži OFS Trutnov

TJ Baník Žacléř A - TJ Jiskra Podhůří 10:0 (3:0).

Branky: Ondráško 3, Vít 2, Kovačík 2, Kotyk, Gajdoš, Hošek. Rozhodčí L. Nývlt, ŽK: 2:2 diváků 126.
Úvodní jarní kolo rozjel domácí Baník ve velkém stylu. Od první minuty se do soupeře zakousl a potvrzoval postavení v tabulce. Po třech spálených šancích přišla dalekonosná rána Kotyka - 1:0. Další pohromou bylo zranění hostujícího brankáře, který musel ve 12. minutě střídat. Do poločasu navýšil gólový účet Ondráško a Vít. Po změně stran pokračovala kanonáda a diváci se dočkali postupně desítky.

FC Mladé Buky - SK Janské Lázně ST 8.5.2019

FK Poříčí u Trutnova - FK Sokol Volanov 0:1 (0:0).

Branka: vlastní (Geisler). Rozhodčí: Turek. ŽK: 2:2. Diváků: 120.

Zápas dvou sousedů v tabulce se odehrál v Poříčí. Podle toho vypadala i hra. Oba týmy předváděli, na po zimě těžkém terénu, celkem kvalitní fotbal s rychlým přechodem do útoku. Šance měli oba týmy. Domácí se už dokonce radovali z gólu, ale balón dle rozhodčích nepřešel brankovou čáru. Hosté zase z rychlého brejku nastřelili z metru tyč. Poločas tak zůstal bezgólový.

Ve druhém poločase oba týmy hru otevřeli a šance se střídali na obou stranách. Šťastnější však byli hosté, kdy střelu Dušana Weisse v 75.minutě nešťastně tečoval, do protipohybu brankáře, domácí  Geisler. Hosté pak postavili do vápna červenobílý autobus a s ním odolali závěrečnému tlaku i přes několik šancí domácích. Zápasu by však více slušela remíza. Hosté tak dnes byli šťastnější.

TJ Baník Rtyně v Pod. - SK Spartak Hajnice 2:2 (2:0) PK 2:0.

Branky: Lněnička, Kužel – Leder, Řehák. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 2:1. Diváků: 75.

Úvodní minuty v prvním jarním utkání patřili domácímu týmu. Ten si vytvořil stálý tlak a bylo jen otázkou kdy se podaří vstřelit branku. To se povedlo v 8.min. Lněničkovi po vzorné kombinaci. Další šance na sebe nenechaly čekat a domácí místo dalšího rozvlnění sítě nechávali zbytečně vyniknout hostujícího brankaře Vinše. Ten byl ale krátký ve 20.min. na střelu Kužela po přiklepnutí od Černého. I za tohoto stavu měli domácí další příležitosti k rozhodnutí utkání, ale bohorovně to odmítli a dohráli první půli ve velice vlažném tempu. Přitom, pokud by první půle skončila rozdílem čtyř branek tak by se nikdo nedivil. Hosté se prakticky k ničemu nedostali.  Do druhé části nastoupili rtyňští ve stejném tempu jako skončili první část. Bez pohybu, byli pozdě v osobních soubojích, které logicky prohrávali a hosté se naopak dostávali do hry. Prvním varováním byla prudká střela, se kterou si domácí gólman ještě poradil. Jeho spoluhráči však působili dále chladným dojmem. A tak přišlo, co zákonitě přijít muselo. Táhlá střela nikým nebráněného Ledera v 62.min. zapadla k pravé tyči a bylo sníženo. Ani to nebylo varováním a výsledkem bylo vyrovnání v 65.min. Řehákem. Až poté zvýšili domácí obrátky, ale přestala se dařit přihrávka a odražené míče povětšinu končily u soupeře. V 79.min. ještě svitla naděje po dělovce Múky, ta ale skončila na spojnici břevna s tyčí. A když nedokázal proměnit rychlé brejky ani Vasiljev skončilo utkání remízou. Za lepší střelbu pokutových kopů pak berou domácí bod navíc. Zda je to postačující si musí domácí hráči probrat ve svých hlavách.

Sokol Vítězná - TJ Strážné 2:1 (1:1).

Branky: Plch, Andrle – Grégr. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:3. Diváků: 50.

V prvním poločase se hrál vcelku vyrovnaný zápas, domácí se v 14 min dostali do vedení, ale to jim vydrželo pouze 4 min., kdy hosté po přímém kopou stav srovnali na 1:1. Tento výsledek vydržel až do konce poločasu.  Do druhé poloviny zápisu vstoupily domácí aktivně a vytvářeli si daleko více brankových  příležitosti než hosté a jednu z nich  v 60 min proměnili a šli tím do vedení 2:1. Toto vedení se jim už  nepodařilo  navýšit i když několik situací  po gólu přímo volalo.  Hosté zahrozili pouze z rohových kopů v závěru utkání, ale domácí stav udrželi a dá se říct že i zaslouženě zvítězili.

MFK Trutnov C - TJ Jiskra Libeč 1:2 (0:1).

Branky: Kárník – Maňuch 2. Rozhodčí: Beránek. Bez karet. Diváků: 70.

Domácí nastoupili proti Libči s touhou získat prvni jarní body, bohužel zůstalo jen u přání. Už od začátku nastaly pro Trutnov komplikace. Domácí stoper dostal v souboji loktem, spustila se mu krev a 10 min byl ošetřován. Těsně před jeho návratem přišla chyba trutnovského záložníka, který vyslal do sóla libečského Maňucha, jenž s přehledem zakončil. Nutno přiznat, že Trutnov byl skoro celý poločas horším mužstvem a jen díky brankáři domácích byl poločas pouze 0:1. Ve druhém chtěl Trutnov s výsledkem něco udělat, ale už zkraje přišel ojedinělý brejk hostů, který zakončil do prázdné branky opět Maňuch. Domácí se snažili, měli sice optickou převahu, ale snížení Kárníka, kdy vypadl balón jinak výbornému Nývltovi, přišlo příliš pozdě. Hosté dali dva góly, navíc měli v zápase i více šancí a vítězství si zasloužili.

TJ Rudník - TJ Lánov 7:2 (2:2).

Branky: Jakoubek 3, Zeman 2 (1 z pen.), Kučeravý, Balog - Mašek, Škoda. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 1:4. Diváků 53, UMT Vrchlabí.

První jarní kolo okresního přeboru svedl proti sobě tým ze špičky a chvostu tabulky. První poločas tomu ovšem vůbec nenasvědčoval. Hrál se zcela vyrovnaný fotbal s velkou řadou nepřesností. O vítězství Rudníku rozhodl dobrý vstup do druhého poločasu a taky úbytek fyzických sil borců z Lánova. Domácí můžou být spokojeni pouze se ziskem 3 bodů a počtem vstřelených branek v soupeřově sítí. Na hře je potřeba ještě hodně zapracovat.

OS 3.třídy muži OFS Trutnov

SK MFC Svoboda - FC Libotov 3:1 (0:0).

Branky: Hrušovský, Prouza (pen.), Matějka – Pitro. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 0:1. Diváků: 70.

FK Baník Radvanice v Č. - TJ Jiskra Bohuslavice nad Úpou 1:6 (1:3).

Branky: vlastní (Křížek) – Mucudis D. 2, Křížek, Zezula, Kubját, Huamantica. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 1:1. Diváků: 80.

TJ Spartak Pilníkov - TJ Sokol Starý Rokytník 1:2 (0:0).

Branky: Odvárka – Vráblík 2. Rozhodčí: Gottwald. ŽK: 2:2. Diváků: 85.

TJ Sokol Kunčice nad Labem - FK Chvaleč 7:0 (5:0).

Branky: Míč 3, Gaszi, Tušiak, Krejčík (pen.), Kracík A. Rozhodčí: Votoček. ŽK: 0:1. Diváků: 50.

TJ Sokol Malé Svatoňovice - FK Mostek A 2:1 (1:1).

Branky: Tišler, Mach – Robek V. Rozhodčí: Pojezdný. ŽK: 1:0. Diváků: 40.

FK Dolní Kalná B - SK Sparta Úpice B 0:3 (0:2).

Branky: Pančík 2, Doubic. Rozhodčí: Petrů. ŽK: 1:0. Diváků: 54.

OS 4.třídy muži OFS Trutnov

TJ Jiskra Lampertice - VOLNO - VOLNÝ LOS

Bernartice/Žacléř B - TJ JISKRA KUKS 2:1 (0:0).

Branky: Zajíček, Hošek R. – Roman. Rozhodčí: Kuric. ŽK: 2:2. Diváků: 30.

TJ Prosečné - TJ Jiskra Horní Maršov 7:1 (4:1).

Branky: Špička D. 2, Lev 2, Špička L., Pešta, vlastní (Dolejška) – Kopecký. Rozhodčí: Petrů. ŽK: 2:1. Diváků: 40.

TJ Sokol Černý Důl - Borovnice/Mostek B 4:0 (1:0).

Branky: Pavlíček 3, Šourek. Rozhodčí: Nývlt L. ŽK: 1:1. Diváků: 88.