Výsledky víkendových utkání 13.-14.4.2019 (vloženo: 12.4.2019 12:40)

Aktualizace NE 20:40

OP muži OFS Trutnov

SK Janské Lázně - TJ Jiskra Podhůří 1:0 (0:0)

Branka: Stránský. Rozhjodčí: Votoček. ŽK: 0:1. Diváků: 40.

Utkání mnoho fotbalové krásy nepobralo. Šance měly oba týmy. Domácí v úvodu utkání neproměnili pokutový kop. Hosté své šance nedokázali proměnit a rozhodla tak jediná proměněná šance v polovině druhého poločasu, díky důrazu domácího hráče Stránského, který šel do souboje s vybíhajícím brankářem hostů před pokutovým územím a míč se po jejich střetu volně dokoulel do branky. Závěr utkání byl pro oba týmy hektický, ale další gól již nepadl.

TJ Baník Žacléř A - FK Sokol Volanov 3:0 (2:0)

Branky: Kovačík, Těžký J., Vít. Rozhodčí: Seidel. Bez karet. Diváků: 60.

V mrazivém počasí domácí Baník už ve 2. minutě otevřel skóre, a když v 19. minutě využil důrazu ve vápně Těžký, hráči i diváci byli natěšení na další gólové hody, jenže ty se tentokrát nekonaly. Volanov dokázal za první půli několikrát překvapit domácí obranu a jen díky štěstí Baník neinkasoval. Kombinace vázla, standartky se nedařily. Ve druhém poločase dokázali domácí rozebrat obranný val a přidali další branku, jenže pak se zranil Fidranský, domácí měli dostřídáno a dohrávali poslední dvacetiminutovku v deseti.
Po dvou odehraných kolech Baník na jaře sice stoprocentní, ale zatím jen počítá zraněné hráče.

FC Mladé Buky - SK Spartak Hajnice 2:2 (2:2) penalty 4:3

Branky: Ruml, vlastní – Řehák, Linhart. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 2:2. Diváků: 45.

V utkání, které se hrálo na krásně připraveném pažitu v Bohuslavicích začali lépe domácí Mladé Buky, když v 1. minutě skóroval Ruml. Poté se hra vyrovnala a Hajnice nejprve skórovala z rohu a následně šla do vedení po nedorozumění v domácí obraně. Mladobučtí srovnali, když si do vlastní brány srazil Sucháňův centr Hejný. Druhý poločas nabídl spíše nepřesnosti a boj ve středu pole. Ani jeden z týmu si nedokázal vypracovat větší brankovou příležitost. V následném penaltovém rozstřelu dokázal domácí Kancok proměnit o jednu penaltu více, než hostující Hejný. Velmi slušný výkon předvedla trojice rozhodčích.

FK Poříčí u Trutnova - TJ Strážné 2:2 (1:0) penalty 3:2

Branky: Janas, Machalík – Srnský, Kouřil. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 2:3. Diváků: 55.

Na hřiště do Poříčí přijel třetí tým Okresního přeboru a bylo to vidět. Hosté byli kombinačně lepší, drželi míč a za první poločas si vypracovali 4 jasné gólové šance. Domácí, i přes neschopnost držet míč delší dobu na svých kopačkách, však byli šťastnější a  po vyražené střele Machalíka ve 28.minutě dorážel Janas. Poločas 1:0. Ve druhém poločase se vývoj hry opakoval. Hosté díky dobré hře a rychlému přechodu do útoku dokázali vývoj zápasu otočit a v 78. vedli 2:1. Poté se však zatáhli před vlastní bránu a začali hubený výsledek bránit. Domácí tlačili a dokázali si vypracovat slibné šance. Nakonec si role vyměnili Janas a Machalík. Janas lobnul obranu a Machalík gólmana. Po vítězném penaltovém rozstřelu a vývoji zápasu jsou 2 body pro domácí přímo zlaté.

TJ Baník Rtyně v Pod. - TJ Jiskra Libeč 1:0 (0:0)

Branka: Jiránek. Rozhodčí: Nývlt L. ŽK: 3:2. Diváků: 65.

Od úvodní minuty viděli diváci, a to i vzhledem k nepříznivému počasí, velice dobré utkání od obou mužstev. Hra se přelévala z jedné půlky na druhou, oba celky se snažili hrát kombinační fotbal a hráči se dostávali i do dobrých střeleckých pozic. Gólmani však byli vždy připraveni a zejména dvě dalekonosné střely hostí dali vyniknout domácímu strážci svatyně Kubečkovi.  Ve druhé části se styl hry nezměnil, oba týmy se snažili vstřelit branku, protože bylo nasnadě, že to s přibývajícími minutami může být gól rozhodující. Síly však ubývali a vše se již schylovalo ke spravedlivé dělbě bodů a střelbě penalt o rozhodující bod. V 89.min. však zahrávali rtyňští rohový kop, v přehuštěné šestnáctce se míč šťastně odrazil k domácímu Jiránkovi, který jej dotlačil do sítě. Štěstěna na straně domácích a smolík tentokrát zůstal na straně hostů, kteří ale zanechali velice dobrý fotbalový dojem.

Sokol Vítězná - TJ Lánov 3:2 (1:1)

Branky: Andrle, Vrbata D., Hlavatý – Tringela (pen.), Havránek. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 1:2. Diváků: 50.

Hosté se v zápase již v 10 min dostali do vedení když proměnili pokutový kop , domácí poté dlouho bezúspěšně dobývali hostující branku až ve 35 min se jim podařilo vyrovnat na 1:1. Ve druhém poločase domácí ještě více přitlačili hosté do defenzívy a zaslouženě se dostali v 50 min do vedení 2:1. Hostům se ale přeci jenom po individuální akci podařilo ve 63 min vyrovnat na 2:2. Tento stav i přes veškerou snahu domácích vydržel až do posledních vteřin zápasu, kdy domácí v nastaveném čase v 94 min po nepřímém kopu odpískaném za zdržování hostujícího gólmana, vstřelili vítěznou branku na 3:2

MFK Trutnov C - TJ Rudník 2:0 (1:0)

Branky: Jiránek, Kuhn. Rozhodčí: Smola. ŽK: 4:6. Diváků: 50.

Domácí nastoupili proti obávanému soupeři z Rudníku s vědomím, že se jedná o těžkého soupeře z popředí tabulky, který body jen tak nerozdává. Hráči Trutnova však rozehráli jeden z nejlepších mačů této sezóny. Snažili se plnit pokyny, které dostali před zápasem, bojovali jeden za druhého a podnikali nebezpečné protiútoky ze zajištěné obrany.

Klíčové hráče Rudníku nepustili do hry a tím otupili jejich ofenzivní sílu a naopak to byli trutnovští, kteří šli do vedení. V 7 minutě rozehrál rohový kop Kárník, hostující gólman balón podběhl a číhající Jiránek otevřel skóre zápasu a historie se neptá, že to bylo zátylkem. Hráči céčka nepolevovali v nasazení a bylo na nich vidět, že tento zápas chtějí vyhrát. Hosté v prvním poločase měli rychlou přechodovou část, bohužel pro ně, vždy v klíčový moment zasáhli obránci domácích nebo hosté přihrávku zkazili. Druhý poločas se čekal nástup hostů, který však nepřišel a domácí celkem v klidu hlídali výsledek. S přibývajícím časem Rudník otevíral hru a přicházeli protiútoky domácích, které bohužel, řešili dlouho zbrkle nebo nepřesně. Zhruba od 80 minuty měli domácí minimálně tří jasné gólové šance, ale bohužel neproměnili. Teprve v samém závěru, opět při přečíslení přidal definitivní pojistku Kuhn. Tentokrát je potřeba pochválit celý tým včetně lavičky, kdy hráči zapadli do týmu a makali na sto procent. Pokud hráči Trutnova, budou pokračovat v těchto  výkonech i následující utkání, nemusí být pro ně žádný souboj ztracený.

OS 3.třídy muži OFS Trutnov

TJ Jiskra Bohuslavice nad Úpou - FC Libotov

SK MFC Svoboda - TJ Sokol Starý Rokytník

FK Baník Radvanice v Č. - FK Chvaleč 0:0 penalty 0:2

Rozhodčí: Petrů. ŽK: 1:2. Diváků: 100.

TJ Spartak Pilníkov - FK Mostek A 1:3 (1:1)

Branky: Kozaňák – Čejka, Kuhn, Fikejz D. Rozhodčí: Gottwald. ŽK: 3:4. Diváků: 50