Výsledky utkání 27.-28.října 2018 (vloženo: 26.10.2018 08:19)

Aktualizováno NE 21:10hod.

OP muži OFS Trutnov

TJ Jiskra Podhůří - TJ Jiskra Libeč 3:1 (1:1). Branky: Holas 2, Mlejnek – Horčička. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 0:1. Diváků: 50.

Souboj týmů ze spodní poloviny tabulky okresního přeboru v první půlce padesát diváků, kteří přišli v chladném počasí v Hartě na fotbal příliš nenadchl. Hrálo se mezi vápny, s minimem brankových příležitostí. Jednu z nich proměnil po zaváhání domácí obrany Horčička ke vstřelení vedoucí branky Libče. Harta však dokázala srovnat poločasové sk=ore brankou Holase. Ve druhé půlce utkání domácí hráči ovládli díky zlepšenému výkonu dění na hříšti, a herní převahu dokázali vyjádřit i brankami Holase a Mlejnka, a zřejmě zaslouženě si připsali velmi důležité tři body do tabulky okresního přeboru.

TJ Lánov - TJ Strážné 3:7 (1:4). Branky: Souček, Procházka, Šafařík – Janoch 2, Mikyna 2, Zárybnický 2, Srnský. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 3:0. Diváků: 50.

Do Lánova přijelo mužstvo ze Strážného a jejich hra byla fotbalově na úrovni na kterou domácí borci odpovídaly velkou snahou . Přesto už v 8 minutě inkasovaly . Na domácí bránu se valil útok za útokem a v 19 minutě inkasovaly znovu další branku .   I když domácí borci se snažily inkasovaly znovu ve 28 minutě po obdržené brance se domácí vzchopily a vstřelily v 29 minutě branku. Hosté neustále utočily a přidávaly další branky ve 38 minutě zvyšovaly z penalty . Další branky přidaly ve druhém poločasu v 50-57 minutě . Domácí snížily také v 57 minutě  , hosté své vedení zvýšily v 73 minutě . Domácím se ještě podařilo skórovat výsledek . Během zápasu 3 hráči domácího mužstva obdrželi žluté karty .

TJ Rudník - SK Spartak Hajnice 6:2 (3:0). Branky: Jakoubek 2, Havránek 2, Čáp, Frýba – Pilař, Patka. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 1:1. Diváků: 75.

V sychravém počasí se hrál průměrný fotbal v poklidném tempu. O tom, kde zůstanou body bylo rozhodnuto po prvním poločase, kdy domácí tým vedl 3:0. Po změně stran se skóre na světelné tabuli měnilo ještě 5 krát. Domácí si doslova došli pro 3 body.

MFK Trutnov C - FK Sokol Volanov 3:2 (1:0). Branky: Chvalina 2, Drtina – Havlík, Gabriel. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:2. Diváků: 50.

Domácí nastoupili proti sousednímu  Volanovu s vědomím nutnosti zisku tří bodů. Utkání příliš fotbalové krásy na těžkém terénu nepobralo. Zápas se v prvním poločase odehrával spíše mezi velkými vápny za mírné převahy domácích. Kolem třicáté minuty se zrodil první gól domácích,když po centru Kárníka měl ve vápně spoustu času Drtina a poté co si srovnal balón na levačku, zavěsil pod břevno. Poločasové vedení domácí dlouho neudrželi, v padesáté minutě domácí ztratili zbytečně míč a hosté vyrovnali. Naštěstí vedení na stranu Trutnova vrátil dvěma góly Chvalina a hosté již dokázali pouze snížit na 3:2. Zasloužené vítězství domácích, kteří předvedli bojový výkon a bylo na nich vidět, že chtěli zvítězit.

Sokol Vítězná - SK Janské Lázně 3:3 (2:1). Branky: Hlavatý, Tichovský (pen.), Vladeka – Sameš, Mihalík, Stránský. Rozhodčí: Vototček- ŽK: 0:2. Diváků: 20.

Domácím se utkání vůbec nepovedlo i přesto, že byli skoro celý zápas lepším týmem a dvakrát v zápase vedli o dvě branky tak hosté dokázali dovést zápas do nerozhodného stavu a v penaltách si připsat plusový bod.

TJ Baník Rtyně v Pod. - TJ Baník Žacléř A 1:2 (1:2). Branky: Prouza (pen.) – Ondráško, Fidranský. Rozhodčí: Lamberský. ŽK: 2:0. Diváků: 55.

Baníkovské derby by si určitě zasloužilo důstojnější diváckou návštěvu, avšak chladné počasí určitě odradilo spoustu diváků, kteří dali přednost teplu domova. Favoritem zápasu byli určitě hosté, kteří kralují přeboru,ale domácí se umí na takového soupeře vytáhnout. A byli to domácí, kteří měli příležitosti ihned v úvodu utkání. Tu první promarnil Černý a při druhé srazili obránci střelu Vasiljeva na roh. Poté však začali úřadovat rychlonozí hráči Žacléře. Gólovou příležitost Kovačíka ještě zmařil brankář Středa, ale na rohový kop a hlavičku Ondráška ve 21.min. již nestačil reagovat. Žacléřských bylo najednou plné hřiště a domácí hráči jen stěží odolávali nájezdům. Jeden takový bleskový protiútok proměnil ve 35.min. pěknou střelou Fidranský. Další dvě vyložené brankové příležitosti zmařil opět Kovačíkovi gólman Středa. V závěru poločasu se dočkali i domáci. Po netaktickém faulu obránce a následně nařízené penaltě snížil v 39.min. Prouza. Druhý poločas se hrál již opatrněji. Hra se rozdrobila do osobních soubojů, ale to nebránilo hostům ve smrtících přechodech do protiútoku a vytvoření si šancí. Jenže brankář Středa byl vždy na svém místě a pokud byl již překonán tak na brankové čáře zachránil obránce domácích. Na trestný kop Šimočka, který z 25 metrů v 66.min. napálil břevno domácí svatyně, by ale domácí opora byla krátká. Domácí borci dřeli až do konce, snažili se o vyrovnání, ale nebylo jim již přáno. Předvedli ale kvalitní, bojovný výkon, za  který se určitě nemusí stydět. Odcházeli ze hřiště sice smutní ze ztráty bodů, ale se vztyčenými hlavami a pocitem, že hostům nedali nic zadarmo.

FK Poříčí u Trutnova - FC Mladé Buky 4:2 (1:1). Branky: Janas 2, Killar, Potoček K. – Dvořák 2. Rozhodčí: Koutník. ŽK: 1:2. Diváků: 50.

Derby, ve kterém se vrátil na do svého bývalého působiště trenér Dvořák, se odehrálo v Poříčí. Domácí začali aktivně, vytvořili si šance, ale jako první skórovali hosté. Zpětnou přihrávku na vápno využil čerstvě jednačtyřicetiletý Michal Dvořák. Domácí zabrali, ve 28.minutě , Machalík perfektně přihrál a  Killar do prázdné brány srovnal. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ale oba týmy své šance zahodili a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Ve druhém poločase nechytili domácí začátek a z rohu opět skóroval dobře hrající Dvořák. Naštěstí domácí rychle odpověděli, když Kryštof Potoček dotlačil balón do brány znovu po přihrávce Machalíka. Pak hosté zaparkovali modrý autobus před bránu a domácí jen začali své obléhání. Mnoho šancí zahodili, ale i tak se jim dvakrát brankáře hostí podařilo překonat a tak zaslouženě získali po výborném kolektivním výkonu  3 body. Absolutorium také zaslouží trojice rozhodčích.

OS 3.třídy muži OFS Trutnov

FC Libotov - FK Mostek A 0:4 (0:2). Branky: Laschuk 3, Hampl. Rozhodčí: Tandler. Diváků: 45.Bez karet. Diváků: 50.

FK Chvaleč - SK Sparta Úpice B odloženo

TJ Sokol Starý Rokytník - FK Dolní Kalná B 1:3 (1:1). Branky: Bano – Bélik, Drinka, Tauchman. Rozhodčí: Kuric. Bez karet. Diváků: 40.

TJ Jiskra Bohuslavice nad Úpou - TJ Sokol Malé Svatoňovice 1:1 (0:1) penalty 0:1. Branky: Široký – Hanák (pen.). Rozhodčí: Petrů. ŽK: 3:0. Diváků: 30.

SK MFC Svoboda - TJ Sokol Kunčice nad Labem odloženo

FK Baník Radvanice v Č. - TJ Spartak Pilníkov 3:1 (3:0). Branky: Holeček 2, Koníř – Voženílek. Rozhodčí: Petr. ŽK: 1:1. Diváků: 30.

OS 4.třídy muži OFS Trutnov

TJ Jiskra Lampertice - TJ Jiskra Horní Maršov  odloženo

TJ Sokol Černý Důl - TJ JISKRA KUKS 4:0 (1:0).  Branky: Teichman 2, Gančarčík, Pavlíček. Rozhodčí: Smola. ŽK: 0:1. Diváků: 30.

Borovnice/Mostek B - VOLNO - VOLNÝ LOS

TJ Prosečné - Bernartice/Žacléř B 4:2 (2:1). Branky: Lev 2, Šimek, Volhejn – Zdvořilý, Hošek. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 2:1. Diváků: 30.