Odvety semifinále Okresního poháru (vloženo: 27.9.2018 05:57)

Do jarního finále postupují Žacléř a Rudník

Baník Žacléř A – Sokol Volanov   10:0 (5:0). Branky: Skála T. 3, Vít L. 3, Těžký J. 2, Skála M., Těžký M. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Seidel. Diváků: 50.

Baník bez pěti hráčů základní jedenáctky v tréninkovém tempu přehrál Sokolíky z Volanova celkem jasně. Hosté přijeli jen v deseti a přijeli jen bránit. Sporadicky se dostávali na útočnou polovinu a za zápas jen dvakrát vystřelili na branku. Domácí dalších deset příležitosti neproměnili a tím zachránili hostům fotbalovou ostudu. Semifinále okresního poháru by mělo vypadat zcela jinak, ale to je věc soupeřů. Jediný klad byl ten, že se diváci bavili.

První utkání 2:0, postupuje Žacléř.

TJ Rudník – FK Poříčí u Trutnova 5:3 (1:1). Branky: Barát 2, Havránek, Jakoubek, Zeman Jandera, Brus, Smola. ŽK: 4:2. ČK:0:1 (Geisler). Rozhodčí: Lebeda. Diváků: 50.

Během 14 dnů se oba soupeři potkali už potřetí a pokaždé to vypadalo podobně. Rudník se snažil útočit a mít hru pod kontrolou a Poříčí hrálo defenzivní fotbal s čekáním na brejky. Z jednoho z nich skóroval v 9. minutě Jandera. Na vyrovnání čekali domácí až do 41.minuty, kdy zaparkovaný autobus na hostujícím vápně překonal Havránek hlavou. Do druhého poločasu vlétl Avon jako uragán a síť se třepotala za brankářem Valentou třikrát v rozmezí tři minut, kdy skóroval dvakrát střídající Barát a Jakoubek. Vypadalo to na rozhodnutý zápas, jenže domácí polevili a nechali hosty snížit na 4:2 gólem Bruse. To ovšem jako varování nestačilo a o klidné dohrání zápasu je připravil brankou11 minut před koncem Smola. Naštěstí v 89. minutě přidal pojistku Zeman. Rudník tak mohl po sestupu z I.B třídy slavit postup do finále okresního poháru ve kterém změří síly s Baníkem Žacléř.

První utkání 1:1, postupuje Rudník.